Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Utworzono dnia 03.09.2018

Przemówienie dyrektora szkoły na inaugurację

roku szkolnego 2018/2019

Dzień dobry Uczniowie i Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Mili Państwo. Witam Was wszystkich bardzo, bardzo serdecznie w dniu inaugurującym nowy rok szkolny 2018/2019. Witam Państwa bardzo serdecznie po okresie wakacyjnym. Cieszę się, że widzę wszystkich wypoczętych pełnych energii i gotowych do pracy.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejny rok  pracy, nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Drodzy uczniowie. Mam nadzieję, że podczas tych wakacji, które się właśnie skończyły, przeżyliście wiele pięknych chwil. Spotkaliśmy się tu dzisiaj, by powitać nowy rok szkolny. Także po to, by zastanowić się, w jaki sposób w niego wkroczyć.

Moi drodzy, jak w poprzednich latach w czasie wakacji staraliśmy się wykonać remonty, aby szkoła była dla Was bardziej miła, ładna i przyjazna. Dzięki temu będziecie mogli uczyć się
w o wiele lepszych warunkach.

Szczególnie serdecznie witam dzieci z oddziałów przedszkolnych, które rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz uczniów klasy I. Życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką. Witam wreszcie pozostałych uczniów naszej szkoły.

Chciałabym, aby priorytetowymi zadaniami dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i na egzaminie ósmoklasisty, osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu
i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, czy na zabawie i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania.

Bo jak powiedział Platon filozof starożytnej Grecji

„Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”.  Starajcie się o tym pamiętać.

Szanowni Państwo, w bieżącym roku szkolnym wiedzę będzie zdobywało 67 uczniów oraz 31 dzieci w 2 oddziałach przedszkolnych. Uczniowie będą objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną. W ramach tej pomocy będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań
i pasji, natomiast uczniom mającym różnego rodzaju trudności szkoła stworzy możliwość wyrównywania braków.  Dzieci będą mogły również korzystać z zajęć świetlicowych, obiadów w jadalni szkolnej i różnych rodzajach zajęć pozalekcyjnych.

Kochani uczniowie w tym roku szkolnym przed nami wiele zadań i wydarzeń. Mam nadzieję, że weźmiecie w nich czynny udział, wykażecie się dużym zaangażowaniem i chęcią współpracy co dostarczy Wam wiele pozytywnych emocji i uczuć.

Szanowni zebrani!

Kończąc chciałabym gorąco życzyć wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, a przede wszystkim zadowolenia ze zdobytej wiedzy. Życzę Wam również, aby szkoła oprócz miejsca obowiązkowej nauki była miejscem do którego przychodzicie z przyjemnością, by spotkać się z kolegami i koleżankami. Rodzicom zaś życzę jak najwięcej radości ze swoich pociech i ich edukacyjnych sukcesów oraz dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrektorem. Nauczycielom satysfakcji z pracy zawodowej, wytrwałości w niesieniu przysłowiowego „kaganka oświaty” oraz wszystkim optymizmu i uśmiechu na co dzień, realizacji planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej.

Drodzy uczniowie

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele