- Chemia w moim otoczeniu

Warsztaty z chemii prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Szkoła Podstawowa im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie zakwalifikowana została do  udziału w Projekcie „Chemia w moim otoczeniu”.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji oraz wzbudzenie zainteresowania nauką przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz rozwinięcie zdolności do rozumowania naukowego wśród dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat z terenów miejskich i wiejskich Polski południowej poprzez realizację zajęć laboratoryjnych z zakresu chemii.

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w trzech spotkaniach laboratoryjnych, z których każde trwa ok. 4 godziny lekcyjne. Wyjazdy na zajęcia odbędą się w wybrane piątki roku szkolnego 2018/2019 na Wydziale Chemii UJ.  (terminy ustalone z UJ – to wyjazdy raz w miesiącu październiku, listopadzie i grudniu). Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, a uczniom dodatkowo  będzie zapewniony bezpłatny transport na Wydział Chemii UJ oraz bezpłatny powrót do szkoły, a także bezpłatny obiad.