- Fundacja PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ

Fundacja PRO CHEMIA
przy Wydziale Chemii UJ

Pokazy kriogeniczne

Pokazy te zostały zapoczątkowane przez samego prof. Karola Olszewskiego,  były nie tylko obowiązkowym elementem  podczas wykładów dla studentów chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, lecz także magnesem przyciągającym mieszkańców Krakowa.

Pokazy składają się z krótkiego wykładu na temat historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz szeregu doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.

Spotkanie z ciekawą chemią

Pracownicy Zakładu Dydaktyki Chemii UJ zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na „Spotkanie z ciekawą chemią". W ramach takich spotkań są przedstawione oraz omówione ciekawe doświadczenia chemiczne oraz przedstawiony zarys historii chemii.

Warsztaty olimpijskie

Fundacja Pro Chemia organizuje warsztaty olimpijskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w Olimpiadzie Chemicznej. Prowadzą je pracownicy naukowi Wydziału Chemii UJ.

Ostatni Dzwonek przed Maturą”

Warsztaty maturalne z chemii „Ostatni Dzwonek przed Maturą” to 10 spotkań tematycznych, w czasie których omawiany jest cały zakres materiału obowiązujący na egzaminie maturalnym z chemii. Warsztaty odbywają się w soboty o godzinie 10.00 w budynku Wydziału Chemii UJ (Gronostajowa 2, 30-387 Kraków) według ustalonego planu.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.