- UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO

Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego

Dzień 25 maja 2017 roku na długo zapisze się na kartach historii naszej Szkoły oraz w pamięci jej uczniów, nauczycieli, jak i wszystkich mieszkańców Broniszowa.

Tego dnia nastąpiła długo oczekiwana uroczysta inauguracja otwarcia boiska wielofunkcyjnego z siłownią terenową w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez szkolny poczet sztandarowy. Następnie wszyscy zgromadzeni na placu odśpiewali hymn państwowy.

W uroczystości oficjalnego otwarcia boiska wzięli udział zaproszeni goście: Pani Maria Kurowska Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty, przedstawiciele samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Gminy Wielopole Skrzyńskie, radni, przedstawiciel Wykonawcy Firmy „KRIS-BUD”, wszyscy dyrektorzy szkół Gminy Wielopole Skrzyńskie, goście z zaprzyjaźnionej Gminy z Węgier na czele z Panem Józsefem Majerem - Burmistrzem miasta Bodrogkeresztur, rodzice i mieszkańcy Broniszowa.

Wszystkich zebranych powitała Dyrektor szkoły Pani Teresa Świniuch. W swoim krótkim przemówieniu wyraziła radość i satysfakcję z faktu, że uczniowie i mieszkańcy Broniszowa będą mogli korzystać z boiska wielofunkcyjnego i siłowni terenowej. Ponadto w serdecznych słowach podziękowała za powstanie boiska gospodarzowi naszej gminy – Panu Markowi Tęczarowi za to, że podjął inicjatywę budowy tego obiektu. Dzięki zaangażowaniu Pana Wójta możemy się cieszyć
z tak pięknego boiska sportowego. Słowa podziękowania skierowała także do Rady Gminy, która zawsze ze zrozumieniem i przychylnością patrzy na potrzeby naszej szkoły oraz wykonawcy Panu Krzysztofowi Śnieżek właścicielowi Firmy „KRIS-BUD” z Jasienicy Rosielnej, za jego szybką budowę.

Najważniejszym momentem uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wójt Gminy, Dyrektor Szkoły, Dziekan dekanatu wielopolskiego, Proboszcz i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Chwilę później Ks. kanonik Józef Kłosowski – Dziekan dekanatu wielopolskiego, proboszcz Parafii p.w. Św. Mikołaja w Brzezinach oraz Ks. kanonik Marian Baran – Wicedziekan i proboszcz Parafii pw. Św. Bartłomieja w Łączkach Kucharskich poświęcili boisko.

Gdy inauguracja boiska nastąpiła, rodzice i uczniowie wręczając kwiaty Wójtowi Gminy wyrazili serdeczne podziękowania za podjęcie decyzji i działań, które przyczyniły się powstania tak pięknego obiektu.

W następnej kolejności uczniowie w podzięce zaprezentowali bogaty program artystyczno-sportowy, który przygotowali nauczyciele z Panią Elżbietą Lech i Panem Dariuszem Wielgus na czele, uroczystość prowadził Pan Ernest Radoń. Montaż słowny przypomniał zebranym historię sportu począwszy od dyscyplin sportowych na pierwszych igrzyskach olimpijskich w starożytnej Grecji, aż do osiągnięć współczesnych sportowców. Uczniowie i uczennice zaprezentowali pokazy gry w piłkę nożną, siatkową, koszykówkę, ręczną, gimnastykę artystyczną i pokaz sportowo-taneczny.

Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, gratulując szkole otwarcia boiska, podkreślali rolę i znaczenie oddanej do użytku inwestycji nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej
i sportu, ale także poprawy jakości życia całej lokalnej społeczności. Wójt w trakcie wygłoszonego przemówienia podziękował wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do powstania tego boiska i życzył wszystkim dużo radości z korzystania z tego pięknego obiektu.

Okazjonalne Listy intencyjne przesłali: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Kazimierz Moskal, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Zdzisław Pupa.

Na ręce Dyrektor Szkoły prezenty w postaci zestawów piłek do różnych gier zespołowych wręczyli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Dyrektor Biura Poselskiego reprezentująca Pana Kazimierza Moskala – Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, Radni Rady Gminy, sołtys wsi, właściciel „KRIS-BUD”.

Na zakończenie imprezy reprezentacja szkoły w piłce nożnej chłopców i piłce ręcznej dziewcząt rozegrała – już na nowym boisku - inauguracyjne mecze z uczniami węgierskiej szkoły z Miasta Bodrogkerestur o puchar Wójta Gminy. Wszyscy zgromadzeni gorąco dopingowali w swych sportowych poczynaniach obie drużyny. Mecz piłki nożnej wygrali nasi uczniowie. Natomiast mecz piłki ręcznej wygrali goście. Drużyny odebrały okolicznościowe puchary.

Cieszymy się z nowego boiska i mamy nadzieję, że nie tylko uatrakcyjni ono lekcje wychowania fizycznego, ale także podniesie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu uczniów i mieszkańców wsi.

Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej atmosferze, która towarzyszyła całej imprezie – burzliwe oklaski i promieniste uśmiechy, goszczące na buziach, cieszyły oczy nauczycieli i zgromadzonych uczestników.

Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim za udział w uroczystości, wszystkim którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia, gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością zapraszając do dokonywania wpisów w Księdze Pamiątkowej i poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Uroczystość otwarcia boiska wielofunkcyjnego połączona była z podpisaniem porozumienia wzajemnej współpracy między Szkołą Podstawową im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie a Szkołą Podstawową w Bodrogkeresztúr (Węgry).