- V ROCZNICA NADANIA IMIENIA

V ROCZNICA NADANIA IMIENIA

Dnia 20 października 2015r. społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Broniszowie świętowała V rocznicę nadania szkole imienia prof. Karola Olszewskiego. Było to doniosłe i wzruszające święto Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Świętą odprawioną przez ks. Dziekana Józefa Kłosowskiego Proboszcza parafii Brzeziny i Proboszcza parafii Łączki Kucharskie ks. Mariana Baran. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół oraz OSP w Broniszowie. Po nabożeństwie poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się do szkoły. Wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod tablicą pamiątkową, pod którą zapalono znicz, a następnie delegacje złożyły kwiaty (SU, delegacja władz powiatowych, władz gminnych, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. T. M. Kantora, Gimnazjum w Wielopolu Skrz.).

Doniosłym momentem części oficjalnej było ponowienie ślubowania na sztandar szkoły. Rotę ślubowania przeczytała przewodnicząca SU – Andżelika Świętoń. Przedstawiciele klas, Rady Rodziców i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie.

Ogromne zainteresowanie wśród zebranych wzbudził niecodzienny pokaz z ciekłym azotem i suchym lodem doktorantów UJ -Pana mgr Karola Dudka Pracownika Zakładu Dydaktyki Chemii UJ, Przewodniczącego Rady Fundacji Pro Chemia ks. Mieczysława Malińskiego oraz Pana mgr Michała Płotka Pracownika Zakładu Chemii Nieorganicznej UJ.

Uroczystość zakończyła się przyjęciem od gości życzeń i listów gratulacyjnych. Zaproszeni goście nie szczędzili serdecznych słów podziękowań, gratulacji i uznania dla działalności szkoły oraz ciepłych życzeń.

Zaproszeni goście i nauczyciele spotkali się w Budynku Wielofunkcyjnym w Broniszowie na poczęstunku, który uświetnił okazały tort. Ten wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej na zawsze pozostanie w pamięci i zapisze się w historii naszej szkoły.