- Zakupiony sprzęt

Zakupiony sprzęt

Nasza szkoła złożyła we wrześniu wniosek do Organu Prowadzącego w sprawie uczestnictwa w ogólnopolskim programie „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”. Otrzymaliśmy środki finansowe w wysokości 30 000,00 zł, zgodnie z liczbą uczniów w naszej szkole.

Maksymalna wysokość wsparcia jest uzależniona od liczby uczniów w danej szkole wynikającej z danych systemu informacji oświatowej. W przypadku szkoły, w której liczba uczniów jest niższa niż 100, kwota wsparcia wynosi:
30 000 zł.

Otrzymane przez nas wsparcie przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, dziennikarskich oraz na zakup sprzętu audio-video, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiono m. in. :

• kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami,
  • statyw z akcesoriami,
  • Gimbal,
  • mikrofony,
  • aparat Canon wraz z akcesoriami,
  • mikser ALLEN&HEATH QU oraz rejestrator dźwięku,
  • przenośne kolumny, mikrofony nagłowne.

Sprzęt będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć kółka muzyczno – wokalnego oraz dziennikarskiego, w ramach, których będą nagrywane filmiki z wydarzeń szkolnych, wystawionych przedstawień, inscenizacji itp.