- OTWARCIE PLACU ZABAW

Nowy plac zabaw dla dzieci Szkoły Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie

W dniu 16 czerwca 2015 roku o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie do użytku placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Proboszcz Parafii p.w. Św. Bartłomieja w Łączkach Kucharskich Ks. Marian Baran, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Halina Poręba, Sekretarz Gminy Wielopole Skrzyńskie Pani Krystyna Wlezień, Radny Gminy Wielopole Skrzyńskie i Sołtys Broniszowa Pan Adam Galas, Przewodniczący Komisji Oświaty Radny Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Sylwester Górski,  Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Pani Wioleta Skowronek oraz dzieci, rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

Wszystkich zebranych powitała, Dyrektor Szkoły Pani Teresa Świniuch, która powiedziała:

- Dzisiejszy dzień to radosne święto, mamy nowy, piękny plac zabaw przy naszej szkole. Czekaliśmy na tę chwilę od wielu lat. Dzień ten na trwale zapisze się w historii tej szkoły. Spełniło się marzenie wielu dzieci, rodziców i nauczycieli.

W imieniu całej społeczności szkolnej pragnę wyrazić swoją wdzięczność za to piękne dzieło, jakim jest plac zabaw. Dzięki zaangażowaniu Pana Marka Tęczara Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie nasze dzieci mogą miło i bezpiecznie spędzać czas. Przez zabawę nauka staje się przyjemniejsza. Wiem, że uczniowie, rodzice, a także nauczyciele w pełni doceniają wartość piękna i dbać będą o ten obiekt jak o największe dobro.

Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli dzieciom urozmaicić czas kontaktu z rówieśnikami. Najmłodsi mogą korzystać: ze zjeżdżalni z torem przeszkód, huśtawki wahadłowej i huśtawki wagowej, wieży wspinaczkowej, karuzeli platformowej, skoczków oraz piaskownicy. Dla opiekunów latorośli umieszczono ławki.

Pragnę  serdecznie podziękować Panu Wójtowi wraz z całą Radą Gminy w Wielopolu Skrzyńskim, którzy doprowadzili do tego, że możemy cieszyć się z tak pięknego obiektu, który będzie zaspakajał potrzeby ruchowe uczniów, a także wspomagał nauczycieli w organizacji zajęć. Uśmiechy na twarzach dzieci są najlepszym podziękowaniem.

Za nowy plac zabaw dziękowali także uczniowie szkoły oraz rodzice.

Następnie dyrektor szkoły, wójt oraz zaproszeni goście dokonali przecięcia wstęgi. Po uroczystym przecięciu wstęgi ks. Proboszcz Marian Baran odmówił modlitwę, pobłogosławił dzieci i poświęcił wszystkie urządzenia zamontowane na placu zabaw.

Z kolei wszyscy zebrani mogli obejrzeć część artystyczną. Dzieci z klasy zero i klas I-III pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Swoim występem wyraziły radość oraz podziękowanie z powstania placu zabaw.

Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście: Pan Wójt – Marek Tęczar, Pani Przewodnicząca – Halina Poręba oraz radni Adam Galas i Sylwester Górski. W swoich wystąpieniach skierowali ciepłe słowa do dzieci życząc im jak najlepszej zabawy
i zadowolenia z placu zabaw.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły bardzo gorąco podziękowała wszystkim zaangażowanym w dzieło utworzenia placu zabaw, a dzieciom życzyła, by ten plac służył długo i bezpiecznie.

Na chwilę w dziecięcy świat przenieśli się wszyscy uczestnicy spotkania, testując nowe huśtawki.

Po ukończonej uroczystości zaproszeni goście udali się na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dalszy scenariusz dnia napisały już dzieci, które z radością bawiły się  na kolorowych drabinkach, zjeżdżalniach i huśtawkach.